.

    

 • __________________________________________________________________________________________________________

   

  D E S K I   D O  K R O J E N I A

   

  I  S E R W O W A N I A

  ___________________________________________________________________________________________

 • _________________________________________________________________________________________

   

   1 0 0 %  N A T U R A L N E  I  E K O L O G I C Z N E

   

  __________________________________________________________________________________________

 • __________________________________________________________________________________________

   

  W Y K O N Y W A N E   R Ę C Z N I E 

   

  P R Z Y   U Ż Y C I U   T R A D Y C Y J N Y C H   N A R Z Ę D Z I 

  ________________________________________________________________________________________

Deski to nasza specjalność!
Uwielbiamy gotować i jeść :) Lubimy też, gdy jedzenie ma unikatową i naturalną oprawę. Tak narodził się projekt Wood for Food. Postanowiliśmy robić drewniane deski do krojenia i serwowania. Nasze deski są wykonane ręcznie przy użyciu tradycyjnych narzędzi . Każda jest inna i unikatowa - mniej lub bardziej równa i gładka. Staramy się łączyć nowoczesny design z polską naturą. Korzystamy najczęściej z drewna jesionowego, dębowego, orzechowego, bukowego. W swoich eksperymentach łączymy też drewno z kamieniem, ceramiką i metalem.
Nowe deski
Dąb OLD HOUSE #01
Dąb OLD HOUSE #01
59,00 zł
szt.

Jabłoń Old House #3

Dostępność: brak towaru
Cena: 69,00 zł 69.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Niezwykła deska wycięta z jednego kawałka jabłoni z zachowanymi naturalnymi krawędziami. Idealna do codziennego użytkowania jak i do efektownego serwowania potraw.  Deska ma ciekawy, oryginalny kształt kawałka drewna z bardzo ciekawą rączką. Niezwykle dekoracyjna. Deska głęboko olejowana.

Wykonana ręcznie przy użyciu tradycyjnych narzędzi z jednego kawałka drewna. Wszystkie nasze deski są polerowane dla nadania im przyjemnej gładkości.

Zaimpregnowana profesjonalnym szwedzkim olejem mineralnym do drewna przeznaczonym do kontaktu z żywnością , spełniającym normy en71-3 i posiadającym certyfikat VOC Free

Bardzo odporna na zaplamienia i wilgoć.

 

WYMIARY

długość: 27,5 cm

szerokość: 15-19 cm

grubość: 2,3 cm

 rączka 7,7

O DREWNIE

 

Jabłoń to jeden z najczęściej spotykanych w naszym kraju gatunków drzew. Występuje zarówno w stanie dzikim i dziczejącym, jak i w uprawach. Większość z nas te należące do rodziny różowatych drzewa kojarzy przede wszystkim z rodzonymi przez nie owocami – nie wszyscy jednak wiemy, że poza owocami, są one również źródłem cenionego drewna.

Drewno cenione jest z uwagi na swoje walory wizualne i dekoracyjny rysunek, dzięki którym znajdowało często – i nadal znajduje – zastosowanie w branży meblarskiej. Wśród najważniejszych cech jabłoni wymienić należy również duża twardość tego drewna – a więc także, co za tym idzie, odporność na uszkodzenia mechaniczne – idącą w parze ze średnią gęstością i stosunkowo drobną strukturą. Drewno jabłoni jest matowe i bez połysku.

Drewno jabłoni znajduje zastosowanie przede wszystkim w przemyśle meblarskim – powstają z niego między innymi okleiny, elementy dekoracyjne bądź też całe meble. Wykorzystuje się również do produkcji przyborów kreślarskich, urządzeń mierniczych i innych tego typu akcesoriów. Innym jego zastosowaniem jest wędzenie – drewna jabłoni i gruszy pozwalają bowiem uzyskać niezwykle ciekawy i ceniony wśród smakoszy aromat.

UŻYTKOWANIE

Naturalnego drewna nie należy myć w zmywarce! Deskę zawsze wytrzyj do sucha po umyciu.

Taka deska przy właściwym użytkowaniu może służyć 100 lat. Nasze deski wykonane są z suchego drewna, które nie powinno już "pracować" czyli rozsychać się i pękać. Pamiętajmy jednak, że drewno jest materiałem naturalnym, który pozostaje na zawsze "żywym" i w zależności o warunków wilgotnościowych może zmieniać swoją strukturę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl