.

    

 • __________________________________________________________________________________________________________

   

  D E S K I   D O  K R O J E N I A

   

  I  S E R W O W A N I A

  ___________________________________________________________________________________________

 • _________________________________________________________________________________________

   

   1 0 0 %  N A T U R A L N E  I  E K O L O G I C Z N E

   

  __________________________________________________________________________________________

 • __________________________________________________________________________________________

   

  W Y K O N Y W A N E   R Ę C Z N I E 

   

  P R Z Y   U Ż Y C I U   T R A D Y C Y J N Y C H   N A R Z Ę D Z I 

  ________________________________________________________________________________________

Deski to nasza specjalność!
Uwielbiamy gotować i jeść :) Lubimy też, gdy jedzenie ma unikatową i naturalną oprawę. Tak narodził się projekt Wood for Food. Postanowiliśmy robić drewniane deski do krojenia i serwowania. Nasze deski są wykonane ręcznie przy użyciu tradycyjnych narzędzi . Każda jest inna i unikatowa - mniej lub bardziej równa i gładka. Staramy się łączyć nowoczesny design z polską naturą. Korzystamy najczęściej z drewna jesionowego, dębowego, orzechowego, bukowego. W swoich eksperymentach łączymy też drewno z kamieniem, ceramiką i metalem.
Nowe deski
Czereśnia OLD TREE
Czereśnia OLD TREE
140,00 zł 110,00 zł

Orzech BIG HOUSE #2

Dostępność: brak towaru
Cena: 129,00 zł 129.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

UNIKATOWA  duża deska wycięta z jednego kawałka ponad 100 letniego orzecha włoskie zachowanymi naturalnymi krawędziami. Idealna do efektownego serwowania potraw. Deska ma klasyczny kształt pnia bardzo ciekawą rączką. Niezwykle dekoracyjna. U dołu znajduje się efektowna szczelina wypełniona żywicą. 

Wykonana ręcznie przy użyciu tradycyjnych narzędzi z jednego kawałka drewna. Wszystkie nasze deski są polerowane dla nadania im przyjemnej gładkości.

Zaimpregnowana profesjonalnym szwedzkim olejem mineralnym do drewna przeznaczonym do kontaktu z żywnością , spełniającym normy en71-3 i posiadającym certyfikat VOC Free

Bardzo odporna na zaplamienia i wilgoć.

 

WYMIARY

długość: 40 cm (do podstawy rączki)

szerokość: 23-27 cm

grubość: 2,5 cm

rączka: 14 cm

 

O DREWNIE

Orzech włoski to przede wszystkim drewno ciężkie, twarde i średnio podatne na kurczenie. Zaletą jest bez wątpienia jego niezwykła kolorystyka. Jako wadę natomiast wskazać można żmudny proces polerowania. Z drugiej jednak strony świadczy to o naprawdę ogromnej wytrzymałości.

Orzech włoski jest w naszych warunkach rzadko spotykany w uprawach leśnych. Występuje raczej jako dziko rosnący lub sadowy. Drewno orzecha charakteryzuje się bielą w kolorze kremowo-obrązowym, twardziel natomiast jest ciemnobrązowe z delikatną poświatą szaro-zieloną. Orzech włoski m strukturę i rysunek dość zawiły, co odróżnia go od regularnego hodowlanego orzecha amerykańskiego. To jeden z najbardziej ceniony gatunków drewna występujący w naszym kraju.

 

UŻYTKOWANIE

Naturalnego drewna nie należy myć w zmywarce! Deskę zawsze wytrzyj do sucha po umyciu.

Taka deska przy właściwym użytkowaniu może służyć 100 lat. Nasze deski wykonane są z suchego drewna, które nie powinno już "pracować" czyli rozsychać się i pękać. Pamiętajmy jednak, że drewno jest materiałem naturalnym, który pozostaje na zawsze "żywym" i w zależności o warunków wilgotnościowych może zmieniać swoją strukturę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl