.

    

 • __________________________________________________________________________________________________________

   

  D E S K I   D O  K R O J E N I A

   

  I  S E R W O W A N I A

  ___________________________________________________________________________________________

 • _________________________________________________________________________________________

   

   1 0 0 %  N A T U R A L N E  I  E K O L O G I C Z N E

   

  __________________________________________________________________________________________

 • __________________________________________________________________________________________

   

  W Y K O N Y W A N E   R Ę C Z N I E 

   

  P R Z Y   U Ż Y C I U   T R A D Y C Y J N Y C H   N A R Z Ę D Z I 

  ________________________________________________________________________________________

Deski to nasza specjalność!
Uwielbiamy gotować i jeść :) Lubimy też, gdy jedzenie ma unikatową i naturalną oprawę. Tak narodził się projekt Wood for Food. Postanowiliśmy robić drewniane deski do krojenia i serwowania. Nasze deski są wykonane ręcznie przy użyciu tradycyjnych narzędzi . Każda jest inna i unikatowa - mniej lub bardziej równa i gładka. Staramy się łączyć nowoczesny design z polską naturą. Korzystamy najczęściej z drewna jesionowego, dębowego, orzechowego, bukowego. W swoich eksperymentach łączymy też drewno z kamieniem, ceramiką i metalem.
Nowe deski
Dąb OLD HOUSE #01
Dąb OLD HOUSE #01
59,00 zł
szt.

Orzech OLD HOUSE BLACK

Dostępność: brak towaru
Cena: 89,00 zł 89.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Niezwykła  czarna deska wycięta z jednego kawałka orzecha włoskie zachowanymi naturalnymi krawędziami. Kolor uzyskano dzięki 3-krotnemu opaleniu i polerowaniu drewna - jest to japońska metoda shou sugi ban. Idealna do efektownego serwowania potraw. Deska ma klasyczną rączkę oraz metalowe wzmocnienie na dolnej krawędzi. Niezwykle dekoracyjna. Deska głęboko olejowana.  

Wykonana ręcznie przy użyciu tradycyjnych narzędzi z jednego kawałka drewna. Wszystkie nasze deski są polerowane dla nadania im przyjemnej gładkości.

Zaimpregnowana profesjonalnym szwedzkim olejem mineralnym do drewna przeznaczonym do kontaktu z żywnością , spełniającym normy en71-3 i posiadającym certyfikat VOC Free

Bardzo odporna na zaplamienia i wilgoć.

 

WYMIARY

długość: 35 cm

szerokość: 20 cm

grubość: 2,3 cm

 

Shou sugi ban, czyli spalona deska cedru lub Yakisugi jest to dawna japońska metoda zabezpieczania drewna. Stosowana jest w budownictwie. Shou sugi ban jest znana od stuleci w Japonii, aktualnie przeżywa swój renesans na świecie. Drewno, które zostało poddane temu procesowi staje się odporne na czynniki zewnętrzne jak wiatr, wilgoć, słona woda. Jest też grzyboodporne i nie pochłania wilgoci. Podobno jest też w jakimś stopniu ognioodporne.Z biegiem lat technika ta została wyparta przez nowoczesne metody i środki zabezpieczenia drewna. Swoje “odrodzenie” przypadło na początku XXI wieku, kiedy to architekci i designerzy dostrzegli na nowo piękno Yakisugi.

 

O DREWNIE

Orzech włoski to przede wszystkim drewno ciężkie, twarde i średnio podatne na kurczenie. Zaletą jest bez wątpienia jego niezwykła kolorystyka. Jako wadę natomiast wskazać można żmudny proces polerowania. Z drugiej jednak strony świadczy to o naprawdę ogromnej wytrzymałości.

Orzech włoski jest w naszych warunkach rzadko spotykany w uprawach leśnych. Występuje raczej jako dziko rosnący lub sadowy. Drewno orzecha charakteryzuje się bielą w kolorze kremowo-obrązowym, twardziel natomiast jest ciemnobrązowe z delikatną poświatą szaro-zieloną. Orzech włoski m strukturę i rysunek dość zawiły, co odróżnia go od regularnego hodowlanego orzecha amerykańskiego. To jeden z najbardziej ceniony gatunków drewna występujący w naszym kraju.

 

UŻYTKOWANIE

Naturalnego drewna nie należy myć w zmywarce! Deskę zawsze wytrzyj do sucha po umyciu.

Taka deska przy właściwym użytkowaniu może służyć 100 lat. Nasze deski wykonane są z suchego drewna, które nie powinno już "pracować" czyli rozsychać się i pękać. Pamiętajmy jednak, że drewno jest materiałem naturalnym, który pozostaje na zawsze "żywym" i w zależności o warunków wilgotnościowych może zmieniać swoją strukturę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl